امروز پنجشنبه 14 مرداد 1400      
روابط عمومی در خط مقدم جبهه ارتباطات و امیدآفرینی
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی با صدور پیامی فرارسیدن 27 اردیبهشت ماه؛ «روز ارتباطات و روابط عمومی» را به تمامی دست‌اندرکاران ساعی و پرتلاش این عرصه تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء، در متن پیام محمد جواد تهرانی آمده است:

اهمیت مقوله ارتباطات در جهان سبب شد تا به مناسبت تشكیل اتحادیه تلگرافی بین المللی ژنو در 1865 میلادی 17 ماه می برابر با 27 اردیبهشت، «روز جهانی ارتباطات» نامگذاری شود. در ایران نیز با توجه به نقش تاثیرگذار روابط عمومی و با تصویب شورای فرهنگ عمومی كشور، این روز به نام «روز ارتباطات و روابط عمومی» عنوان گرفت تا فرصتی مناسب برای شناساندن این مهم به جامعه و مسوولان باشد .

روابط عمومی‌ها به عنوان یکی از ارکان مهم تأثیرگذار در امر اطلاع رسانی و امیدآفرینی، با همیاری گسترده درون و برون سازمانی می توانند بیش از پیش در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایفای نقش کنند. آنها، چشم و گوش و سیستم عصبی سازمان ها محسوب می‌شوند و از این منظر در خط مقدم جبهه ارتباطی سازمان با محیط پیرامونی قرار دارند. تلاشگران این عرصه می کوشند تا تسهیل کننده یک زنجیره ی از حیات جمعی سازمان در محیط پیرامونی باشند. یعنی هم از محیط بیرونی شامل رقبا و نیازها و برنامه ها و درخواست ها و هم از خود سازمان و اهداف و شرح وظایف را به طرف نیل به بیشترین منافع و مصالح و خیر عمومی و کمترین اتلاف منابع هدایت کند .

امروز، بشر با عبور از جامعه اطلاعاتی، به جامعه مجازی یا شبکه ای رسیده است. جامعه ای که در آن ترکیبی از شبکه های اجتماعی و رسانه ای، پایه ها و ساختارهای کلیدی جامعه را در هر سه سطح (فردی، سازمانی و اجتماعی ) شکل می دهند و اینجاست که نقش روابط عمومی ها با توجه به جایگاه، مسئولیت ها و ابزارهای رسانه ای که دارند، در سازمان ها و جوامع پر رنگ تر می شود و باید نسبت به آن آگاه تر شوند تا به طور موثرتری ایفای نقش کنند .

اینجانب با گرامیداشت این مناسبت و قدردانی از عموم تلاشگران عرصۀ ارتباطات و روابط عمومی، از خداوند بلند مرتبه، برای تمامی عزیزان، توفیقات روزافزون در جهت اعتلای امر مقدس اطلاع رسانی، آرزومندم و امیدوارم با ابتکار و امید، همراه با صداقت و امانت داری در ادامه انجام رسالت خطیر خود موفق و پیروز باشید.»


1400/2/27

کلید واژه:#صندوق_احیاء #روابط_عمومی #ارتباطات #میراث_فرهنگی#امید_آفرینی