امروز سه شنبه 25 خرداد 1400      
همکاری مشترک صندوق احیاء و شهرداری تهران
طی نشست هم اندیشی که با حضور مدیرعامل صندوق احیاء و مدیر بافت و بناهای تاریخی شهرداری تهران برگزار شد، طرفین درباره زمینه های همکاری مشترک در حوزه مرمت و احیاء اماکن تاریخی و فرهنگی و همچنین جایزه ملی احیاء به تبادل نظر پرداخته و مقرر شد کاvگروه مشترکی برای این منظور تشکیل شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء، در این نشست که روز چهارشنبه هشتم اردیبهشت در سالن جلسات عمارت مسعودیه برگزار شد، مدیرعامل صندوق احیاء ضمن تشریح مهمترین رویکردها و اقدامات صورت گرفته توسط این صندوق در زمینه احیاء بناهای تاریخی و فرهنگی، به تبیین چگونگی مشارکت و سرمایه گذاری شهرداری تهران در مرمت و احیاء ابنیه تاریخی پرداخت.

هادی میرزائی همچنین با اشاره به برگزاری اولین رویداد «جایزه ملی احیاء» در مرداد ماه سال جاری و همزمان با سالروز درگذشت استاد پیشکسوت زنده یاد دکتر باقر آیت الله زاده شیرازی، چهره ماندگار ملی و بنیانگذار مرمت و احیاء علمی بناها، محوطه ها و بافت های تاریخی در ایران، خواستار حضور موثر شهرداری تهران در این رویداد ملی شد .

در ادامه مدیر بافت و بناهای تاریخی شهرداری تهران با استقبال از رویکرد صندوق احیاء در حفاظت، مرمت و احیاء بناهای تاریخی، تاکید کرد این نهاد آمادگی دارد مشارکت جدی تر با صندوق احیاء در این حوزه داشته باشد.

ابوالفتح شادمهری برگزاری رویداد جایزه ملی احیاء از سوی صندوق احیاء را اتفاقی نوید بخش و تاثیرگذار عنوان کرد و از همکاری شهرداری تهران در برگزاری این رویداد خبر داد.

گفتنی است در این نشست دبیر علمی و دبیر اجرایی جایزه ملی احیاء به تشریح جزئیات برگزاری این رویداد ملی پرداختند . پس از تبادل نظر طرفین، مقرر شد کارگروه مشترکی برای تدوین و اجرائی کردن توافقات صورت گرفته تشکیل شود.

بازدید از بخش های مختلف عمارت مسعودیه و تبیین اقدامات صورت گرفته، پایان بخش این دیدار بود .


1400/2/08

کلید واژه: