امروز جمعه 17 ارديبهشت 1400      
صندوق توسعه و شرکت سی صبا تفاهمنامه همکاری امضاء کردند
صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی و مؤسسه اندیشه پویای سی‌صبا تفاهمنامه همکاری مشترک امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، ایجاد زمینه­ ی همکاری ­ های متقابل فی ­ مابین صندوق احیاء و سی ­ صبا در راستای سرمایه ­ گذاری و ارایه ­ ی خدمات کارشناسی، فنی و مهندسی، مشاوره، نظارت، مطالعه و طراحی، مرمت، احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، توسعه ­ ی صنایع دستی و فرش دستباف و سایر خدمات جنبی در حوزه ­ ی بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از جمله مهمترین محورهای این تفاهمنامه است.

هادی میرزائی مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در نشست امضای این تفاهمنامه، گفت: انعقاد تفاهمنامه با تشکل های مردم نهاد و بخش­هایی که در زمینه ارائه خدمات تخصصی در حوزه­ های مرتبط با اقدامات صندوق توسعه فعالیت می­کنند، زمینه استفاده از همه ظرفیت های موجود را برای ارتقاء ارائه خدمت در حوزه توسعه، ترویج و حمایت از فعالان صنایع دستی و فرش دستباف فراهم خواهد ساخت.

وی خطاب به مدیران صندوق احیاء و طرف دیگر امضای تفاهمنامه، گفت: در روزهای آتی لازم است، زمینه عملیاتی شدن این تفاهمنامه و سایر تفاهمنامه­های منعقد شده در قالب ارائه طرح­های اجرایی و عملیاتی فراهم شود و منطق امضای تفاهمنامه­های اینچنینی نباید تحت تأثیر بوروکراسی و مرور زمان مغفول بماند.

رئیس هیأت مدیره صندوق احیاء خاطرنشان کرد: تعریف کاربری های خلاقانه متناسب با شأن و هویت بنا یکی از مواردی است که در رهگذر اجرایی شدن این تفاهمنامه هایی قابل بررسی خواهد بود و ما نباید در تعریف کاربری برای بناهای تاریخی تنها به کاربری پذیرایی و اقامتی اکتفا کنیم.

در ادامه این نشست، مهدی مسعود شاهی مدیرعامل شرکت سی صبا ضمن قدردانی از اهتمام جدی مسئولان صندوق توسعه به حمایت از ایده ها و طرح های خلاقانه در عرصه احیائ بناهای تاریخی، گفت: سابقه فعالیت سی صبا در ساخت آثار برگرفته از تاریخ و معماری، سابقه ارزشمندی است که می تواند در مسیر احیاء بناهای تاریخی و همچنین حمایت از فعالیت های مرتبط با صنایع دستی و فرش دستباف به خدمت گرفته شود.1399/4/3

کلید واژه: