امروز سه شنبه 25 خرداد 1400      
پایان کار دومین رویداد فرهنگی صندوق احیاء در خانه سوری کرمانشاه
دومین جشنواره فرهنگی صندوق احیاء در نیمه دوم سال با عنوان جشنواره وحدت همزمان با ولادت پیامبر اکرم (ص) 12 ربیع الاول به روایت اهل سنت و 17 ربیع الاول به روایت شیعه با حضور مدیران، مسئولان و علاقمندان کرمانشاه و با استقبال گردشگران به مدت یک هفته در خانه سوری کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، هفته فرهنگی وحدت در خانه سوری که به مدت یک هفته از 29 آبان ماه در خانه تاریخی برگزار شد با برپایی برنامه های فرهنگی به برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و میراث ناملموس، ارایه غذاهای سنتی توسط برندگان جشنواره هنر آشپزی و غذای ایرانی، دف نوازی توسط گروه دف نوازان، شعر در وصف پیامبر اسلام(ص) و ... برگزار شد.

بنابراین گزارش، در مدت زمان برگزاری این جشنواره، همچنین برنامه نشست هم اندیشی و ارایه راهکارهای توسعه از سوی فعالان صنایع دستی به مناسبت هفته وحدت در 30 آبان ماه برگزار شد.

برپایی نمایشگاه بوم گردی با حضور فعالین بوم گردی، نشست هم اندیشی فعالان گردشگری با حضور فعالان برتر دفاتر خدمات مسافرتی، هتلها، راهنمایان تور ایرانگردی و ... برنامه های دیگری هستند که در طی روزهای برگزاری هفته فرهنگی صندوق احیاء در خانه تاریخی سوری به اجرا درآمد.

دومین جشنواره فرهنگی صندوق احیاء در نیمه دوم سال در خانه قاجاری سوری از تاریخ 29 آبان لغایت 6 آذر برگزار شد.


خانه تاریخی سوری از جمله بناهای واگذار شده صندوق احیاء به بخش خصوصی است که در بخش مرکزی شهر کرمانشاه در دو طبقه ساخته شده و داراي تزئينات آجر كاري زیبایی است. این خانه از نوع معماری خانه های برونگرا و هم اکنون در حال بهره برداری است.


1397/9/11

کلید واژه: