امروز جمعه 17 ارديبهشت 1400      
مدیر خانه مستوفی شوشتر، تصریح کرد:
افزایش زمان حضور گردشگر با ورود بناهای تاریخی شوشتر به چرخه احیاء/خانه مستوفی مرکزی برای رویداد های فرهنگی اثربخش
مدیر خانه تاریخی مستوفی شوشتر، گفت: با همکاری سازمان های مردم نهاد و جامعه دانشگاهی و انجمن های هنری و فرهنگی خانه تاریخی شوشتر به مرکزی اثر بخش برای رویداد های فرهنگی تبدیل شده است.

دادبه سلمان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی صابتا، با بیان اینکه تجربه حضور گردشگر در خانه مستوفی و دیگر خانه های تاریخی شوشتر نشان داده که گردشگران خارجی بیش از هر مکان دیگر علاقه مند به اقامت در بناهای تاریخی هستند، افزود: امروز با توجه به فراهم شدن بسترهای لازم برای اقامت در خانه های تاریخی شوشتر متوسط حضور گردشگران از چند ساعت به حداقل سه روز افزایش یافته است.

وی با اشاره به برپایی برنامه ها و رویداد های فرهنگی در خانه تاریخی شوشتر، تصریح کرد: هم اکنون با همکاری برخی سازمان های مردم نهاد، دانشگاه هنر و انجمن های هنری نظیر انجمن هنرهای تجسمی رویداد های اثرگذار فرهنگی و هنری در این خانه تاریخی برگزار می ­ شود.

سلمان، ادامه داد: برگزاری کلاس های آموزشی نظیر کلاس های تاریخ برخی موسسات فرهنگی در فضای خانه شوشتر سبب شده که این خانه زیبا به عنوان یک مرکز رویداد فرهنگی بتواند اهداف بلند فرهنگی را به منصه ظهور بگذارد.

وی همچنین با تأکید بر اینکه ورود هر یک گردشگر 180 شغل را به طور مستقیم و غیر مستقیم با خود همراه می سازد، گفت: افزایش درآمد و ایجاد صرفه اقتصادی از مباحث مهمی است که می توان در چرخه بهره وری بناهای تاریخی آن را دنبال کرد و امیدواریم با توجه بیش از پیش مئولان این چرخه به شکل سازماندهی تری به فعالیت خود ادامه دهد.

مدیر خانه تاریخی مستوفی شوشتر، افزود: با توجه به تجربه های موفق احیاء بناهای تاریخی سرمایه گذاران بسیاری علاقه مند هستند که از این فرصت های سرمایه گذاری استفاده کنند.

گفتنی است این بنا یکی از نمونه های موفق واگذاری بناهای تاریخی توسط صندوق احیاء به بخش خصوصی است.1396/8/21

کلید واژه: