امروز سه شنبه 25 خرداد 1400      

 • مدیرعامل صندوق احیاء با صدور پیامی روز جهانی صنایع دستی را تبریک گفت


  حمایت از صنایع دستی با تشکیل زنجیره حیات

  مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی با صدور پیامی فرارسیدن 20 خرداد روز جهانی صنایع دستی را به هنرمندان، فعالان و دوستداران این حوزه تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد با استفاده از تمام ظرفیت های قانونی، زنجیره حیات صنایع دستی در کشور به منظور حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان این حوزه شکل بگیرد.


  حمایت از صنایع دستی با تشکیل زنجیره حیات

 • طی مراسمی رسمی و با حضور نمایندگان طرفین صورت گرفت


  امضای تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت کار و صندوق احیاء

  معاونت توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند.


  امضای تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت کار و صندوق احیاء

 • معاون سازمان اوقاف در مراسم امضای تفاهم نامه با صندوق احیاء تاکید کرد


  هم افزایی برای احیاء بناهای تاریخی و فرهنگی

  معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: «به امیدخدا با تفاهم‌نامه‌ای که امروز به امضا رسید بتوانیم بناهای تاریخی موقوفه را احیا کنیم و از دانش فنی صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم و از حضور سرمایه گذاران خوشنام بهره ببریم.»


  هم افزایی برای احیاء بناهای تاریخی و فرهنگی


مدیرعامل صندوق احیاء با صدور پیامی روز جهانی صنایع دستی را تبریک گفت
حمایت از صنایع دستی با تشکیل زنجیره حیات
معاون سازمان اوقاف در مراسم امضای تفاهم نامه با صندوق احیاء تاکید کرد
هم افزایی برای احیاء بناهای تاریخی و فرهنگی
به منظور مرمت، احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی، فرهنگی و مذهبی صورت گرفت
امضای تفاهم نامه همکاری میان صندوق احیاء و سازمان اوقاف و امور خیریه
در نشست مدیرعامل صندوق احیاء و معاون وزیر ارتباطات مطرح شد
تامین زیرساخت های ارتباطی برای بناهای تاریخی
در نشست مشترک مدیرعامل صندوق احیاء با معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، زمینه های همکاری دوجانبه بررسی و مقرر شد در چهار محور شامل ایجاد زیرساخت های ارتباطی در مجموعه های تاریخی و فرهنگی ، واگذاری بناهای تاریخی در اختیار وزارت ارتباطات به بخش خصوصی از طریق صندوق احیاء، جابجایی مرکز مخابراتی از حریم عمارت تاریخی دیوان خانه شیراز و ایجاد زیرساخت IPTV (تلویزیون پروتکل اینترنت) برای بناهای تاریخی اقدامات کارشناسی برای انعقاد تفاهم نامه همکاری صورت پذیرد .
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 • پیام مدیرعامل صندوق احیاء به مناسبت بزرگداشت «روز سعدی»

  مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، با صدور پیامی «یادروز سعدی» را گرامی داشت و بر ضرورت «احیاء» نام و یاد این «میراث» «فرهنگی» ایرانیان و جهانیان تاکید کرد.

  به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء،  در این پیام آمده است : « اول اردیبهشت ‌ماه که عطر بهارنارنج در شیراز می‌پیچد، مصادف است با بزرگداشت نام و یاد چهره ای ماندگار در سپهر زبان و ادب فارسي که شعر و نثر او شكوهمندانه در فرهنگ و تاریخ این سرزمین مي‏درخشد. «شیخ اجل»، «استادسخن»، «افصح المتکلمین»، القابی شایسته این شاعر پارسی گوی ایران زمین است که «سعدی» نام دارد .

  آری امروز، روز بزرگداشت ابومحمّد مُشرف‌الدین مُصلِح بن عبدالله بن مشرّف، متخلص به سعدی است که قرن هاست ما ایرانیان و جهانیان «بدو دل بسته‌ایم و کلام و اندیشه‌اش را پاس داشته‌ایم، سخنان نغزش را پند دارویی دانسته‌ایم که به شهد ظرافت برآمیخته، تا سعادت و رستگاری نوع بشر را رقم زند.» «سعدي هم استاد رموز عاشقي است و هم آموزگار تقوي و خردمندي. آن‌چه مردمان عصر ما، در هر کجای جهان، بیش از هر زمان دیگری بدان نیازمندند ، و بی‌شک این همه در راستای همدلی، تفاهم، صداقت و نوع‌دوستی روی خواهد داد

  سعدی شاعر زندگی است و باید آگاهانه به یاد آوریم که اینک گاه آن فرا رسیده تا با ژرفنگری بیشتری نام و یاد این «میراث» «فرهنگی» را «احیاء» کنیم و گرامی بداریم

  سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز

  مرده آنست که نامش به نکویی نبرند   


  ...