امروز دوشنبه 1 مهر 1398      
اختتامیه جشنواره فرهنگی خانه آقازاده ابرکوه در محل سرو 4500 ساله این شهر برگزار شد
مراسم اختتامیه هفته فرهنگی ابرکوه با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر و اقشار مختلف مردم ابرکوه در خانه آقازاده برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، برگزاری مراسم بزرگداشت سعدی با حضور اهالی فرهنگ و ادب استان یزد و سایراستان­های همجوار، گردهمایی ادیبان ابرکوهی و استان یزد و همچنین برپایی کارگاه های آشنایی گردشگران داخلی و خارجی با با موسیقی و نواهای محلی از جمله برنامه هایی بود که به صورت ویژه در جشنواره فرهنگی ابرکوه برگزار شد.

همچنین در این جشنواره آثاری همچون انواع مختلف کیف، پادری، پاپوش و ... از جنس نمد، عاروسک های جلی، چنته بافی، گلیم‌بافی، سفره خمیر در معرض دید علاقه­مندان قرار گرفت و گردشگران داخلی و خارجی توانستند در این نمایشگاه به صورت کارگاهی نحوه تهیه آثار موجود در آن را از نزدیک ببینند. خانه آقازاده ابرکوه از جمله واگذاری­های صندوق احیاء است که پس از احیاء و مرمت توسط بهره بردار بخش خصوصی، هم اکنون در حال ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی است.این بنای تاریخی یکی از پر بازدیدترین مقاصد گردشگری صندوق احیاء در ایام نوروز بوده است که توانسته به عنوان یک مرکز فعالیت­های فرهنگی نقش بسزایی را در عرصه گردشگری تاریخی ایفا کند.1398/2/10

کلید واژه: