امروز سه شنبه 6 خرداد 1399      
مدیرعامل صندوق احیاء در دیدار با معاونین استاندار بوشهر:
موج احیای بناهای تاریخی در بوشهر ایجاد شود
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور گفت: موج احیای بناهای تاریخی در بوشهر ایجاد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا ، پرهام جانفشان ظهر سه‌شنبه در نشست با مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: به عنوان رابط بین بخش خصوصی و دولتی با ارائه تسهیلات تلاش گسترده‌ای برای احیای بناها و اماکن تاریخی داریم .

رئیس هیئت مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی با اشاره به سیاست دولت برای استفاده بهینه از این بناها و اماکن، خاطرنشان کرد: یک تحرک و مسئولیت ویژه در صندوق داریم و این صندوق در ماه‌های اخیر مسئولیت‌ها افزایش یافته است .

وی از تدوین اساسنامه جدید صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور خبر داد و بیان کرد: حمایت از صنایع دستی و فرش دستباف نیز به وظایف این صندوق اضافه شده است .

جا‌نفشان ادامه داد: دید ما فرای بناهای تاریخی است و صنایع دستی و اشتغال‌زایی و فرش دست‌باف در استان‌های مختلف را نیز در دستور کار داریم .

وی تاکید کرد: امروزه توجه به گردشگری باعث توسعه سریع‌تر در مناطق مختلف می‌شود و هرچقدر در بعد ملی و سپس بعد استانی و منطقه‌ای برنامه برای توسعه گردشگری داشته باشیم، قطعا آن مناطق ارزش افزوده بیشتر و رونق اقتصادی پیدا می‌کنند .

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی  افزود: در برخی شهرهای کوچک با حرکات ابتکاری و برندسازی شاهد تبدیل آنها به مقصد گردشگری هستیم .

وی تاکید کرد: در بوشهر همبستگی خوبی بین مسئولان وجود دارد و این همت هست که از این قابلیت‌ها استفاده شود و ما نیز به وظیفه خود در این زمینه عمل خواهیم کرد و حمایت لازم را خواهیم داشت .

جانفشان با اشاره به اینکه پروژه‌هایی به عنوان پایلوت در بافت تاریخی بوشهر تعریف خواهد شد، ادامه داد: باید سرمایه‌گذاران دارای اهلیت را شناسایی کنیم و تاکید بر استفاده از سرمایه‌گذاران بومی است .

وی از آمادگی برای احیای عمارت ملک بوشهر خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری سرمایه‌گذار برای این پروژه معرفی می‌کنیم و می‌توان موج احیای بناهای تاریخی را در بوشهر ایجاد کرد .

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور تصریح کرد: هیچ جای کشور ظرفیت ساحل خلیج فارس را ندارد و باید برای استفاده مناسب از این ظرفیت وقت بگذاریم.

معاون استاندار بوشهر : ظرفیت خالی برای کار در حوزه گردشگری استان بوشهر بسیار زیاد است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ،گفت: ظرفیت خالی برای کار در حوزه گردشگری استان بوشهر بسیار زیاد است .

مجید خورشیدی ظهر سه‌شنبه در نشست با مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور اظهار داشت: وزیر کشور با بازدید از طرح‌های گردشگری استان بوشهر به تمجید از این طرح‌ها پرداختند و نگاه ایشان به استان بوشهر عوض شد .

وی اضافه کرد: استان بوشهر در زمینه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی است ولی تاکنون به خوبی از این ظرفیت‌ها استفاده نشده است و تنها یک درصد مورد استفاده قرار گرفته است .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های خالی حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی استان بوشهر خاطرنشان کرد: کارهای بسیار زیادی در استان باید انجام شود و با این همه داشته‌ها باید کار شود .

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای بیش از ۸۰۰ کیلومتر مرز دریایی است، ادامه داد: متاسفانه به خوبی به این ظرفیت خوب در حوزه گردشگری توجه نشده است و باید سرمایه‌گذاران را برای استفاده از این ظرفیت استان بوشهر ترغیب کنیم .

خورشیدی از خونگرمی مردم این دیار به عنوان یکی دیگر از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر اشاره کرد و افزود: ظرفیت‌های خالی برای کار در استان بوشهر بسیار زیادی است و می‌توان با استفاده از ظرفیت و نیروی انسانی توانمند زمینه توسعه این بخش در استان فراهم شود .

وی بر لزوم ساماندهی بناهای تاریخی بوشهر تاکید کرد و گفت: برخی بناها به سکونت‌گاه غیررسمی تبدیل شده است و جای حاشیه‌نشینی را مرکز شهر بوشهر گرفته‌اند .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر افزود: برخی از بناها از بین رفته است و باید برای احیای دیگر بناهای استان تلاش ویژه کرد. بافت تاریخی بوشهر دارای جاذبه بسیار زیادی است و باید به آن توجه شود.1397/10/18

کلید واژه: