امروز سه شنبه 6 خرداد 1399      
از سوی شورای فنی و اقتصادی صندوق احیاء صورت گرفت:
تصویب کلیات طرح مرمت و احیاء عمارت شترگلوماهان و خانه افشاریان شیراز
در نشست شورای فنی و اقتصادی صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی کلیات طرح مرمت و احیاء عمارت شترگلو ماهان استان کرمان، خانه افشاریان شیراز استان فارس و کلیات طرح احیاء کاروانسرای ایوانکی سمنان به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا؛ در نشست عصر روز سه شنبه مورخ 11 دی ماه، شورای فنی و اقتصادی صندوق احیاء که با حضور اعضای شورا و ناظران استانی میراث فرهنگی استان­های کرمان، سمنان و فارس و بهره برداران و مشاوران طرح های مرمت و احیاء سه بنا برگزار شد، طرح­های احیاء و مرمت عمارت شترگلو ماهان،خانه افشاریان شیراز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و در این جلسه کلیات طرح احیاء کاروانسرای ایوانکی سمنان نیز به تصویب اعضاء رسید .

اعضای شورای فنی- اقتصادی صندوق احیاء بناهای تاریخی شامل اکبر تشکری نیا، محسن امامی، فریبرز دولت آبادی، سید امیر مهرداد محمد حجازی و حسین رایتی مقدم به اضافه مسئولان صندوق احیاء متشکل از پرهام جانفشان، خشایار نیکزاد، عباس پالیزبان و بهمن عسگری هستند .

گفتنی است؛ شورای فنی و اقتصادی صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی با حکم معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تشکیل شده و وظیفه بررسی و تصویب طرح های مرمت و احیاء بناهای واگذار شده صندوق احیاء را برعهده دارند .1397/10/12

کلید واژه:شورای فنی و اقتصادی، صندوق احیاء