امروز سه شنبه 6 خرداد 1399      
در دیدار جانفاشان با استاندار خراسان شمالی، عنوان شد:
صندوق احیاء عزم جدی برای شکوفا ساختن ظرفیت های بناهای تاریخی خراسان شمالی دارد
مدیرعامل صندوق احیاء در دیدار با استاندار خراسان شمالی از عزم جدی سازمان متبوع خود برای برای شکوفا ساختن ظرفیت های بناهای تاریخی خراسان شمالی دارد.

پرهام جانفشان در دیدار با  محمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی، افزود: ما عزم جدی برای احیاء  و شکوفا ساختن بناهای تاریخی استان خراسان شمالی از طریق مشارکت بخش خصوصی داریم و امیدواریم با جلسات خوبی که امروز داشته ایم بتوانیم شاهد اقدامات عملیاتی مناسبی در این حوزه باشیم.
جانفشان با اشاره به تلاش های مدیرکل میراث فرهنگی استان خراسان شمالی برای توسعه زیرساخت های گردشگری در این استان، تصریح کرد: ما به زودی برخی بناهای این استان را در فرصت های سرمایه گذاری خود خواهیم گنجاند تا  در این رهگذر بتوانیم شاهد رشد بیشتر جریان احیاء بناهای تاریخی با کمک مردم در خراسان شمالی باشیم.
وی به استاندار خراسان، گفت: با توجه به تجربه حضور شما در استان اصفهان،  شاهد بوده اید که بنایی نظیر خانه عامری ها با احیاء مجددچقدر توانسته است در جاذبه های گردشگری کاشان سهیم باشد و در خراسان شمالی نیز بناهایی نظیر محوطه آیینه خانه مفخم چنین ظرفیت هایی را داراهستند.
در ادامه این دیدار محمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی با اشاره به نقش اثر بخش صندوق احیاء در واگذاری بناهای تاریخی و مرمت و باززنده سازی آن ها توسط بخش خصوصی، گفت: ما برای موفقیت در این عرصه باید در گام اول داشته های فرهنگی و تاریخی خود را به عنوان یک مزیت به نحو شایسته معرفی کنیم و تا در گام های بعدی بتوانیم از آن ها بهره برداری صحیح کنیم.
استاندار خراسان شمالی، ادامه داد: در این استان بناهای تاریخی خوبی داریم که می تواند با قرار گیری در لیست فرصت-های سرمایه گذاری صندوق احیاء، زمینه بازگشت جریان زندگی به آن ها فراهم شود و سفر دکتر جانفشان به این استان فصل جدید برای تحقق این مسئله خواهد بود.
شجاعی، ادامه داد: یکی از مزایای احیاء بناهای تاریخی ایجاد اشتغال زایی مناسب است  و این مهم در افزایش شغل برای استان تأثیر گذار است.

1397/9/29

کلید واژه: