امروز سه شنبه 6 خرداد 1399      
از سوی شورای فنی و اقتصادی صندوق احیاء صورت گرفت:
تصویب کلیات طرح مرمت و احیاء خانه منوچهری آمل
در نشست شورای فنی و اقتصادی صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی کلیات طرح مرمت و احیاء بنای تاریخی خانه منوچهری آمل در استان مازندران به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا؛ در نشستعصر روز سه شنبه مورخ 17 مهرماه شورای فنی و اقتصادی صندوق احیاء که با حضور اعضای شورا، معاونان و کارشناسان میراث فرهنگی استانهای مازندران، کرمان و قزوین و بهره برداران و مشاوران طرح های مرمت و احیاء سه بنا برگزار شد، طرح های مرمت بناهای خانه منوچهری آمل، کاروانسرای وکیل کرمان و گراندهتل قزوین مورد بررسی قرار گرفت که در این جلسه کلیات طرح مرمت و احیاء خانه منوچهری آمل به تصویب اعضاء رسید .

طرح مرمت و احیاء بنای تاریخی کاروانسرای وکیل کرمان و گراند هتل قزوین نیز از دیگر طرح های مورد بررسی بودند که با تصمیم اعضای شورای فنی و اقتصادی بررسی مجدد آن به جلسه آتی این شورا موکول شد.

اعضای شورای فنی- اقتصادی صندوق احیاء بناهای تاریخی شاملاکبر تشکری نیا، محسن امامی، فریبرز دولت آبادی، سید امیر مهرداد محمد حجازی و حسین رایتی مقدم به اضافه مسئولان صندوق احیاء متشکل از پرهام جانفشان، خشایار نیکزاد، عباس پالیزبان و علی کاظمی هستند .

گفتنی است؛ شورای فنی و اقتصادی صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی با حکم معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تشکیل شده و وظیفه بررسی و تصویب طرح های مرمت و احیاء بناهای واگذار شده صندوق احیاء را برعهده دارند.1397/7/18

کلید واژه: