امروز سه شنبه 6 خرداد 1399      
بازدید مدیران صندوق احیاء از بنای تاریخی ناصرالدین میرزا
مدیران سرمایه گذاری و فنی صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی از کاخ تاریخی ناصرالدین میرزا در پاکدشت بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، در جریان این بازدید که با حضور علی کاظمی؛ مدیر امور اقتصادی و بازرگانی، خشایار نیکزاد؛ مدیر فنی و اجرایی ، بهناز انصاری؛ ناظر ستادی صندوق احیاء در استان تهران و سید عباس حسینی بعنوان سرمایه گذار بنا انجام شد، در این بازدید از نزدیک در جریان آخرین وضعیت عملیات مرمت بنای تاریخی کاخ تاریخی ناصرالدین میرزا قرار گرفتند و دستورات لازم جهت ادامه عملیات تکمیلی مرمت به بهره بردار ارایه گردید..

بنابراین گزارش، این بنای تاریخی قاجاری در بخش پاكدشت شهرستان ورامين ، حاشيه غربي جاده جمال­آباد واقع شده است. بنا به صورت کوشک دو طبقه با پوشش سقف شیروانی در میان باغی وسیع ساخته شده و عمده مصالح به کار رفته در بنا شامل آجر و ملات گل و گچ می‌باشد. تزئينات بنا نیز شامل گچبري، مقرنس­هاي كوچك آيينه­كاري ، تزئينات فلزكاري و آجركاري در قاب پنجره­ها است.

 

لازم به ذکر است؛ کاخ تاریخی ناصرالدین میرزا از بناهای در اختیار صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی است که در مرداد ماه سال 96 با کاربری خدماتی، فرهنگی و گردشگری به سید عباس حسینی بعنوان سرمایه گذار واگذار گردید.


1397/6/11

کلید واژه: