امروز سه شنبه 6 خرداد 1399      
در جریان سفر مدیرعامل صندوق احیاء به استان مرکزی انجام شد:
قرار گرفتن کاروانسرای تاریخی آوه در لیست مزایدهای آتی این صندوق
مدیرعامل صندوق احیاء بناهای تاریخی و فرهنگی با همراهی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندری مرکزی، معاونان فنی و سرمایه گذاری خود و مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان از کاروانسرای آوه، غار گردشگری چال نخجیر دلیجان، خانه تاریخی رئوفی، خانه تاریخی فروغی و بازار بافت تاریخی نراق بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، در جریان سفرمدیر عامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی به منظور بازدید از بناهای تاریخی استان مرکزی که با همراهی زند وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی، علی کاظمی؛ مدیر سرمایه گذاری صندوق احیاء، خشایار نیکزاد؛ مدیر فنی و تعیین کاربری صندوق احیاء و محمد حسینی مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی انجام شد از نزدیک در جریان آخرین وضعیت بناهای تاریخی استان قرار گرفتند.

در ادامه از بنای تاریخی کاروانسرای آوه، غار گردشگری چال نخجیر دلیجان، خانه تاریخی رئوفی، خانه تاریخی فروغی و بازار بافت تاریخی نراق و ... از جمله بناهایی بودند که مورد بازدید قرار گرفت.

لازم به ذکر است؛ کاروانسرای آوه از بناهای در اختیار صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی است که در جریان بازدید پس از بحث و تبادل نظر درباره وضعیت این بنای تاریخی مقرر شد کاروانسرای آوه در لیست واگذاری های آتی این صندوق قرار گیرد.

در ادامه سفرهمچین از بناهای امیر مفخم، ارگ میشجان، قلعه سالار محتشم و از بیت حضرت امام خمینی (ره) در شهرستان خمین بازدید کردند که در این بین مذاکرات اولیه در خصوص بنای امیر مفخم به منظور بررسی برای واگذاری این بنای تاریخی به بخش خصوصی انجام شد.

گفتنی است؛ مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در ادامه سفر به استان مرکزی، شب گذشته مهمانویژه برنامه گفتگوی خبری صدا و سیمای استان مرکزی بود

در پایان سفر پرهام جانفشان به همراه هیات همراه از خانه حسن پور و خانه خاکباز اراک که پیش تر توسط صندوق احیاء به بخش خصوص واگذار شدند بازدید و روند پیشرفت عملیات مرمت این بنا را بررسی کرد.


 


1397/5/23

کلید واژه: