امروز يکشنبه 5 خرداد 1398      
اقامت یک هفته ­ایی تیم ملی والیبال ساحلی در خانه آقازاده ابرکوه پیش از مسابقات جهانی ترکیه
تیم والیبال ساحلی کشورمان به مدت یک هفته در ابرکوه یزد اردوی آمادگی خود را برپا کرده است و در طول این مدت خانه آقازاده این شهر میزبان قهرمانان کشورمان خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، اردوی یک هفته ای تیم ملی والیبال ساحلی ایران پیش از اعزام به مسابقات جهانی ترکیه در شهر تاریخی ابرکوه در حال اجراست و اقامت تیم در هتل سرای مجموعه آقازاده ابرکوه قرار دارد.

مجموعه خانه های تاریخی ابرکوه یزد که با همت بهره بردار بخش خصوصی و تحت نظارت صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی مرمت شده و هم اکنون در حال بهره برداری است، به عنوان یک مرکز برگزاری رویداد های فرهنگی در شهرستان ابرکوه فعال است.

این مجموعه تاریخی تاکنون برنامه های مختلفی را با رویکرد ویژه به هنر، فرهنگ و تاریخ کشورمان برگزار کرده است و حضور جامعه ورزشی کشورمان در این بنای تاریخی و گسترش برنامه هایی از این دست می تواند نقطه عطف دیگری در فعالیت های این بنای تاریخی باشد.

مجموعه خانه های تاریخی ابرکوه با قدمت مربوط به دوره قاجار با وسعت ۵ هزار مترمربع شامل پنج خانه با نام های آقازاده، خانه موسوی، خانه حسینی دوست، خانه سید علی آقا و خانه گبری است.معماری این خانه ها درونگرا و متناسب با اقلیم منطقه بوده و هر خانه شامل انرونی و بیرونی است. این مجموعه دارای تزینات آجری، گچبری، مقرنس و. است .

شایان ذکر است تصویر بادگیرهای خانه آقازاده ابرکوه بر اسکناس بیست هزار ریالی به چاپ رسیده است .1397/4/31

کلید واژه: