امروز يکشنبه 5 خرداد 1398      
چهارمین رویداد فرهنگی صندوق احیاء در مجموعه تاریخی باقری‌ها آغاز شد
مراسم افتتاح چهارمین رویداد فرهنگی صندوق احیاء در مجموعه تاریخی باقری های گرگان با حضور معاون سرمایه گذاری این صندوق، علی اصغر یوسفی رییس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر گرگان، جاوید ایمانیان معاون میراث فرهنگی، رحمان فرمانی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و رضا مفاخر سرمایه گذار این بنای تاریخی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، علی کاظمی در این مراسم، گفت:
 بافت تاريخي گرگان، یکی از زنده ترين بافت‌های تاريخی ايران است و تك بناهاي تاريخی منحصر به فرد در دل اين بافت به آن ارزش دوچندان داده است. 

 وی، تصریح کرد: ما تلاش كرده ايم ظرفيت سرمايه گذار خصوصی را به اين بافت وارد كنيم و خانه باقری ها یکی از آن ظرفیت ها است که در شرایط کنونی در حال خدمت رسانی گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.
مدیر سرمایه گذاری صندوق احیاء، با اشاره به تلاش‌های سرمایه‌گذار بنای تاریخی باقری ها گرگان و نقش چنین بناهایی در هویت بخشیدن به شهر ها، خاطرنشان کرد: شهر بدون هويت محكوم به گسست است،  از همين رو نياز است ظرفيت بناها و احيای بافت های تاريخی در طرح تفصيلی شهرها مورد توجه جدی قرار گيرد. 

همچنین در ادامه این مراسم رضا مفاخر سرمایه گذار و بهره بردار این مجموعه تاریخی، با تشکر از حمایت های انجام شده صندوق احیاء برای پیشبرد اهداف اهداف باززنده‌سازی بناهای تاریخی در کشور، افزود: همراهی های انجام شده باعث پیشرفت پروژه سرای باقری‌ها بوده است و  تا پايان سال ١٣٩٧ شاهد بهترین اتفاق‌ها براي سراي باقری ها خواهيم بود و همه با هم شاهد شكوفايي گردشگری شهر گرگان باشيم.

در حاشيه این مراسم يازده نفر از فعالان حوزه ميراث گلستان در بخش های خبري، پژوهشي و حفاظت ميراث تقدير شد.
همچنین در این مراسم بزرگداشت استاد محمدرضا لطفي، قلندر موسيقي ايران نیز برگزار شد.
گفتنی است، استاد محمدرضا لطفی در بخشي از بافت تاريخي گرگان در محله " سبزه مشهد " به خاك سپرده شده است.

1397/3/3

کلید واژه: