امروز چهارشنبه 26 تير 1398      
رییس جمهور در افتتاح هتل-کاروانسرای یام مرند، تصریح کرد:
مرمت و بهره برداری از بناهای تاریخی کار بسیار درست و شایسته ای است
رییس جمهور، در مراسم افتتاح مجموعه اقامتی و پذیرایی یام مرند استان آذربایجان شرقی، در پیام زنده تصویری و به صورت ویدئو کنفرانس به افتتاح این پروژه پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، حسن روحانی، در ابتدای این پیام زنده تصویری، گفت: از دکتر مونسان و از تلاش هایی که انجام گرفته و دارد انجام می شود به ویژه در استان آذربایجان شرقی که دارای جاذبه بسیار خوبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد، تشکر می کنیم.

وی، ادامه داد: اینکه ما بناهای قدیمی و تاریخی را مرمت کنیم و بتوانیم از آن ها بهره برداری و استفاده کنیم، بسیار کار شایسته و درستی است.

دکتر روحانی، خاطر نشان کرد: با این اقدامات مردم بناهای تاریخی و فرهنگی و آثار گذشته را می بینند و این بناها محل استراحت مردم است وهمچنین سایر بهره برداری هایی که از این بناهای تاریخی باید انجام بگیرد.

مجموعه اقامتی و پذیرایی هتل کاروانسرای یام مرند استان آذربایجان شرقی از جمله بناهای واگذار شده مدت معین صندوق احیاء است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی به مرحله بهره برداری رسیده و مراحل تجهیز آن با اتکا به کالاهای ایرانی به اتمام رسیده است .

این مجموعه اقامتی پذیرایی دارای 21 اتاق اقامتی و فضای پذیرایی با ظرفیت 300 نفر خواهد بود و ظرفیت مرکزیت رویداد های فرهنگی را خواهد داشت .

از جمله مزیت های این بنا قرار گیری آن در محور مواصلاتی شرق به غرب ایران و واقع شدن در جاده ابریشم و مسیر ارتباطی ترانزیت ایران به ترکیه و اروپا است .1397/2/8

کلید واژه: