امروز پنجشنبه 4 بهمن 1397      
بازدید مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان از خانه مستوفی شوشتر
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان از خانه مستوفی شوشتر بنای واگذار شده صندوق احیاء که پس از عملیات مرمت توسط بخش خصوصی در حال بهره برداری است، بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، در جریان این بازدید علاوه بر علیرضا ایزدی، علی محمد چهارمحالی سرپرست میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان شوشتر و جمعی از فعالان گروه های مردم نهاد میراث فرهنگی استان خوزستان، نیز حضور داشتند.

بنابر اعلام دادبه سلمان مدیر خانه تاریخی مستوفی، اثربخشی سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های گردشگری، بررسی فرصت های موجود برای افزایش ورود گردشگر و نقش صندوق احیاء بناهای تاریخی در باززنده سازی بناهای تاریخی استان خوزستان از جمله محور هایی بود که در این بازدید مطرح شد.

كسب لوح و گواهينامه درجه یک کیفیت بهداشتی، کسب لوح سپاس همایش هفته ملی مبارزه با دخانیات به پاس حمایت از برنامه کنترل دخانیات و اجرای برنامه «قلیان ها را گلدان کنیم»، ثبت خانه مستوفی شوشتر در نشریه مرجع گردشگری ژاپن به عنوان مقصد امن و ثبت به عنوان مرکز اطلاع رسانی گردشگری، موزه شخصی و رستوران در نشریه جهانی«لونلی پلنت» از جمله موفقیت هایی است که این بنای تاریخی در سال96 کسب کرده است.

گفتنی است، خانه مستوفی شوشتر یکی از بناهای تاریخی واگذار شده صندوق احیاء است که مرمت شده و هم اکنون در حال ارائه خدمات پذیرایی به گردشگران داخلی و خارجی است .1396/12/26

کلید واژه: