امروز پنجشنبه 4 بهمن 1397      
مدیرعامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیاء، تأکید کرد:
لزوم همکاری صندوق احیاء و شهرداری مونته سیلوانو ایتالیا با هدف شناساندن بناهای تاریخی ایران
مدیرعامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیاء بناهای تاریخی در دیدار با فرانچسکو مرانو شهردار شهر مونته سیلوانو ایتالیا بر لزوم همکاری های مشترک با طرف ایتالیایی با محوریت شناساندن بناهای تاریخی ایرانی تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، پرهام جانفشان در دیدار با فرانچسکو مرانو با اشاره به سابقه تاریخی کشور ایتالیا و تشابه آن با ایران، افزود: ایران دارای بناهای تاریخی منحصر به فردی است و صندوق احیاء به عنوان مجموعه ایی که باززنده سازی این ابنیه را با محوریت مشارکت بخش خصوصی در دستور کار قرار داده، در تلاش است که این ظرفیت کم نظیر را بیش از پیش به کشورهای جهان بشناساند .

وی، ادامه داد: هم اکنون نمونه های موفقی از احیاء بناهای تاریخی توسط این صندوق وجود دارد و بازدید، اقامت و پذیرایی در این بناها مورد استقبال گردشگران خارجی به ویژه گردشگران اروپایی قرار گرفته است و به طور حتم معرفی این بناها در عرصه بین الملل، گردشگران بیشتری را برای بازدید از این مکان ها به ایران خواهد آورد .

جانفشان ضمن استقبال از همکاری های مشترک فرهنگی با طرف ایتالیایی، تصریح کرد: صندوق احیاء قابلیت ارائه اطلاعاتی از بناهای درحال بهره برداری خود را برای کمک به بهره برداران و سرمایه گذاران بخش خصوصی در فضاهای نمایشگاهی دارد چرا که نتیجه چنین اقداماتی عمومیت بخشیدن به فرهنگ احیاء خواهد بود .

در ادامه این نشست فرانچسکو مرانو شهردار شهر مونته سیلوانو با بیان اینکه ایران دارای فرهنگی غنی است خاطر نشان کرد: ایران کشوری تاریخی است که بناهای تاریخی منحصر به فرد آن می تواند هر گردشگری را جذب کند و این جذب گردشگر زمینه شناساندن چهره ایران فرهنگی را در مقابله با تصویر سازی های اشتباه صورت گرفته در مورد ایران، نزد مردم کشور های مختلف می دهد .

وی افزود: رشد و توسعه همکاری های مشترک میان بخش های فرهنگی دو کشور می تواند اتفاقات مهمی را رقم بزند .

مرانو ادامه داد: ذائقه گردشگران خارجی حضور در اقامتگاه های سنتی و خانه های تاریخی ایرانی است و ما آمادگی آن را داریم که در حوزه مرمت و بهره برداری از این اقامتگاه ها وارد همکاری های مشترک شویم .

وی در همین راستا با اشاره به برگزاری رویداد نمایشگاهی بزرگ فلورانس در اواخر آوریل در کشور ایتالیا، این رویداد فرهنگی را فرصت مغتنمی برای شناساندن بناهای تاریخی و هنر صنایع دستی ایران خواند.1396/11/16

کلید واژه: