امروز پنجشنبه 4 بهمن 1397      
مدیرعامل صندوق احیاء در افتتاحیه فاز نخست خانه های تاریخی ابرکوه، خبر داد:
افزایش تلاش ها برای بهره برداری به موقع از بناهای تاریخی در دوره جدید فعالیت صندوق احیاء
مدیر عامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیاء بناهای تاریخی، با قدردانی از همکاری های انجام شده مسئولان استان یزد برای افتتاح به موقع فاز نخست خانه تاریخی ابرکوه یزد، گفت: در دوره جدید فعالیت های صندوق احیاء، تلاش داشته ایم که بناهای واگذار شده را منطبق با جدول زمانبندی و به موقع به مرحله بهره برداری و افتتاح برسانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، پرهام جانفشان در مراسم افتتاح فاز نخست خانه های تاریخی ابرکوه، افزود: خوشبختانه فاز نخست خانه های تاریخی ابرکوه با تلاش های سرمایه گذار، مجموعه همکاران صندوق احیاء و با حمایت ها مدیرکل میراث فرهنگ استان یزد در دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید و این مجموعه کم نظیر از امروز می تواند خدمات خود را به گردشگران داخلی و خارجی ارائه دهد.
جانفشان خاطرنشان کرد: برای افتتاح پروژه یاد شده مسئولان استان یزد دست به دست هم دادند و نتیجه کار نیز حاکی از موفقیت این همکاری ها است ودر این میان نباید فراموش کرد که این همکاری ها نوید روزهای بهتر را برای توسعه صنعت گردشگری کشور می دهد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در مجموعه متبوع خود برای توجه همه جانبه به وظایف و مأموریت های محوله ادامه داد: هم اکنون صندوق احیاء علاوه بر واگذاری، تعیین کاربری و نظارت های پس از واگذاری، فرهنگ سازی برای عمومیت بخشی به باززنده سازی بناهای تاریخی با اتکا به سرمایه بخش خصوصی را نیز در دستور کار قرار داده که نمونه آن را یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته شاهد بودیم.
وی با اشاره به نقش اثر بخش ورود گردشگر به بناهای تاریخی در شناساندن ظرفیت ها منحصر به فرد بناهای تاریخی کشور، افزود: تجربه‌ی احیاء بناهای تاریخی بیانگر این نکته است که در قالب باز زنده‌سازی، مرمت و بهره‌برداری از بناهای تاریخی می‌توان کمک قابل توجهی به اشتغال پایدار در کشور کرد .
جانفشان در پایان یادآور شد: احیای بناهای تاریخی، یک الگوی قابل اتکا و سهل الوصول برای ایجاد اشتغال پایدار را در سطح کشور پیش رو قرار داده است که صندوق احیاء به عنوان متولی این حوزه تلاش می‌کند تا با تسهیل و تسریع فرآیند باز زنده‌سازی ابنیه تاریخی به ویژه خانه‌های دارای قدمت، گام‌های جدی به سوی ایجاد اشتغال و اقتصاد مقاومتی کشور بردارد .

1396/11/14

کلید واژه: