امروز پنجشنبه 1 فروردين 1398      
مدیر خانه صادقی اردبیل:
تاکنون 9رویداد فرهنگی شاخص در خانه صادقی اردبیل برگزار شده است
مدیر خانه صادقی اردبیل با اشاره به حضور وزرای اقتصاد، صنعت و گردشگری روسیه و آذربایجان در این بنای تاریخی، گفت: خانه صادقی اردبیل تاکنون میزبان دیدار رسمی 13 هیئت تجاری و بازرگانی ایرانی با همتایان خود درکشورهای همسایه بوده و 9 رویداد فرهنگی شاخص در این بنای تاریخی برگزار کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، الیار عاصمی زاده در همین راستا، افزود: خانه صادقی در دو فاز پذیرایی و اقامتی طراحی شده که ما در یک سال گذشته فاز پذیرایی را به بهره برداری رسانده ایم.

وی، ادامه داد: با عنایت به اینکه گردشگری اردبیل یک گردشگری فصلی است ما در شش ماهه اول سال معمولا شاهد افزایش گردشگر هستیم و در شش ماهه دوم سال ورودی گردشگر کاهش پیدا می کند، مجموعه خانه صادقی در 6 ماهه ابتدایی سال 23 نفر اشتغال مستقیم دارد که در فصول پیک این آمار به36 نفر نیز می رسد و در مجموعه هایی مثل کارگاه های طراحی لباس و کارگاه های تولید صنایع دستی مجموعا 15 نفر اشتغال غیر مستقیم را نیز شاهد هستیم.

عاصمی زاده، تصریح کرد: پیش بینی می کنیم پس از راه اندازی کامل بهره برداری از این بنا، در کمترین حالت مجموعه پرسنل ما به 52 نفر می رسد.

وی، خاطرنشان کرد: مجموعه همکاران ما در حوزه مشاوره، پیمانکاری و اجرا از نیروهای متخصص بومی هستند و ما سعی کرده ایم کارکنان خود را از همان منطقه ایی که در آن مشغول فعالیت هستیم، جذب کنیم.

عاصمی زاده همچنین در مورد رویداد های فرهنگی برگزار شده در این خانه تاریخی، ادامه داد: ما در تعریف اولیه ایی که در مورد ورود به عرصه سرمایه گذاری در بناهای تاریخی برای خود ترسیم کرده ایم، نگاه فرهنگی را در کنار نگاه اقتصادی داشته ایم و معتقدیم که صنعت گردشگری صنعتی است که در حوزه فرهنگ و اقتصاد توأمان تأثیر گذار است.

مدیر خانه صادقی اردبیل، ادامه داد: در مناسبت های مذهبی و ملی شاخص مثل نیمه شعبان، شب سال تحویل، شب یلدا رویداد های فرهنگی برگزار کرده ایم که مورد استقبال عموم علاقه مندان قرار گرفته است و از اسفند 95 تاکنون 9 رویداد فرهنگی در این خانه تاریخی برگزار شده است.

عاصمی زاده همچنین، افزود: در بازه زمانی یاد شده میزبان دیدار رسمی 13هیئت از جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه بوده ایم.

وی، با تأکید بر اینکه خانه صادقی اردبیل به عنوان نمادی از معماری ایرانی میزبان میهمان خارجی خود است، ادامه داد: وزیر اقتصاد کشور روسیه، وزرای صنعت و گردشگری و اقتصاد جمهوری آذربایجان به علت منحصر به فرد بودن این بنا تاریخی تا کنون میهمان ما بوده اند.

گفتنی است، خانه صادقی اردبیل یکی از بناهای واگذار شده صندوق احیاء است که پس از واگذاری، با سرمایه گذاری بخش خصوصی مرمت شده و هم اکنون فاز پذیرایی آن در مرحله بهره برداری قرار دارد.1396/11/11

کلید واژه: