امروز پنجشنبه 4 بهمن 1397      
سرپرست صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی:
تلاش ویژه برای جذب بخش خصوصی در مشارکت برای احیای ابنیه تاریخی
سرپرست صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، گفت: در نمایشگاه بین الملل گردشگری و صنایع وابسته امسال تلاش ویژه ای از سوی مدیران و کارشناسان بخش های مختلف صندوق احیاء برای جذب بخش خصوصی در مشارکت بهره برداری و احیاء ابنیه تاریخی صورت گرفت.

دکتر پرهام جانفشان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی صابتا، با اشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای برپایی هر چه شایسته تر یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته، افزود: امسال شاهد استقبال خوب مردم از نمایشگاه گردشگری بودیم و حضورمستمر آقای مونسان معاون رئیس  جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و بازدید چندین روزه وی از بخش های مختلف این نمایشگاه، عاملی برای ارتقاء این رویداد فرهنگی و دلگرمی فعالان عرصه گردشگری و تعامل سازنده میان این قشر وعموم علاقه مندان به این صنعت با تصمیم سازان این حوزه شد .

در راستای همین تلاش ها و فعالیت های مستمر روزانه در قالب نشست ها و گفتگوهای دو و چند جانبه فی مابین  متقاصیان سرمایه گذاری و مدیران صندوق احیاء ظرفیت های منحصر به فرد این صندوق به آگاهی رسانده شد و آخرین مزایده های صندوق در قالب اعلام رسمی شرایط مزایده 12 بنای تاریخی از طریق نشریات کثیرالنتشار، وب سایت صندوق احیا و فضای مجازی در دسترس عمومی قرار گرفت .

وی تاکید کرد: ازدیگر اقدام صورت گرفته در نمایشگاه امسال، ایجاد فضایی فعال و پویا برای برقراری ارتباط مخاطبان عمومی و خاص با بهره برداران ابنیه تاریخی به منظور آشنایی با فعالیت ها و  یا ترغیب به فعالیت مشابه در سایر زمینه های پیش رو بود .

جانفشان یادآور شد:با توجه به اینکه در سال گذشته نیز صندوق احیاء در نمایشگاه حضور نداشته، نفس فعالیت و به طبع آن، اقدامات پویای صورت گرفته خود اقدامی رو به جلو در سال جاری محسوب می شود که با توجه به مذاکرات برگزار شده در خلال برپایی این رویداد ارزنده و برخی اطلاع رسانی های تخصصی، نوید نتایج پرباری در سال آینده وجود خواهد داشت .

سرپرست صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، در ادامه بیان داشت: از دیگر کارهای قابل تامل و بسیار مهم در نمایشگاه امسال، آغاز به کار رسمی جشنواره ملی عکس احیا و نشریه « احیاء بناها و بافت های تاریخی» بود که توسط ریاست محترم رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری صورت گرفت .

وی در ادامه بیان داشت: با توجه به اینکه چشم انداز تولید ناخالص 7 درصدی برای کل مجموعه گردشگری و صنایع در برنامه های بلند مدت دولت دیده شده، باید همت تمام مجموعه ها بر این باشد که زمینه های این میزان رشد را فراهم آورند؛ برگزاری نمایشگاه های پویا و تعاملی هم از جمله  راهکارهای خوب برای دست یافتن به چنین چشم اندازهایی است .

جانفشان توضیح داد:از این رو، وجود نمایشگاه ها و بسترهای تعاملی که طی آن طرف های مختلف با یکدیگر مستقیم به مذاکره و طرح دیدگاه ها می پردازند، در پیشبرد اهداف کلانی مانند افزایش اشتغالزایی، کاهش بیکاری و...کمک شایانی می کند .
1396/11/6

کلید واژه: