امروز يکشنبه 5 خرداد 1398      
سرمایه گذار کاروانسرای تاریخی افضل شوشتر در گفت و گو با صابتا، تصریح کرد:
حضور هنرمندان صنایع دستی به کاروانسرای افضل غنای بیشتری بخشیده است
سرمایه گذار کاروانسرای تاریخی افضل شوشتر با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در احیاء بناهای تاریخی، نیازمند علاقه مندی ویژه است، گفت: حضور هنرمندان صنایع دستی به کاروانسرای افضل غنای بیشتری بخشیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، غلامرضا صیادی با تأکید بر اینکه اقدامات مرمتی در کاروانسرای افضل شوشتر هم اکنون در حال پیگیری است، افزود: سرمایه گذاری در احیاء بناهای تاریخی، نیازمند علاقه مندی ویژه به این حوزه است.

صیادی، در همین راستا افزود: همزمان با انجام فعالیت های مرمتی در کاروانسرای افضل، هنرمندان صنایع دستی در بخشی از فضا که عملیات مرمت آن تکمیل ده مشغول فعالیت هستند که این امر به بعد فرهنگی و غنا فضای این کاروانسرا افزوده است.

وی با اشاره به اینکه برای به سرانجام رسیدن مرمت و احیاء کاروانسرای افضل، تمام تلاش خود را به کار بسته است، ادامه داد: هم اکنون گردشگرانی از کشورهای مختلف نظیر آلمان، پرتقال و فیلیپین از مراحل مرمت این بنا دیدن کرده اند و در کارگاه های صنایع دستی مستقر در آن بازدید به عمل آورده اند.

صیادی افزود: صنایع دستی سرمایه اصلی کاروانسرای افضل است، بعد از اتمام کار مرمت و بازسازی تصمیم داریم در حوزه‌های زیورآلات سنتی، خطاطی، معرق‌کاری، چرم، لنگ‌بافی و... که مربوط به صنایع دستی است فعالیت داشته باشیم. ضمن این‌ که حیاط پشتی کاروانسرا را نیز به نمدمالی اختصاص داده‌ایم.

گفتنی است که کاروانسرای افضل شوشتر یکی از بناهای واگذار شده صندوق احیاء در استان خوزستان است که با هزینه سرمایه گزار بخش خصوص در حال احیاء و مرمت است و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.1396/8/22

کلید واژه: