امروز دوشنبه 30 مهر 1397      
سرپرست صندوق احیاء در دیدار با نماینده شرکت «رینک» فرانسه:
شرکت های خارجی می توانند با سرمایه گذاران ایرانی بناهای تاریخی، وارد فضای کار مشترک شوند
سرپرست صندوق احیاء در دیدار با مدیر عامل شرکت فرانسوی «رینک»، گفت: سرمایه گذاری در بناهای قابل واگذاری صندوق احیاء در قالب مشارکت انتفاعی(جوینت وینچر) قابل بررسی است و شرکت های خارجی نظیر رینک فرانسه می توانند با سرمایه گذاران ایرانی وارد فضای کار مشترک شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، سرپرست صندوق احیاء بناهای تاریخی، ضمن استقبال از همکاری های مشترک در مرمت و احیاء بناهای تاریخی ایرانی با شرکت های صاحب صلاحیت خارجی، ادامه داد: به دلیل مختصات ویژه صندوق احیاء، سرمایه گذاری خارجی در بناهای تاریخی در اختیار ما از طریق قرارداد مشارکت انتفاعی(جوینت وینچر) با سرمایه گذاران ایرانی قابل تحقق خواهد بود و به همین منظور شرکت رینک اگر مایل به این نوع از همکاری ها باشد باید با یک شرکت تجاری ایرانی وارد فضای کار مشترک شود .

جانفشان ، خاطرنشان کرد: بازدید طرف فرانسوی از نمونه های موفق بناهای احیاء شده صندوق احیاء می تواند فضای روشن تری را برای ادامه همکاری ها پیش روی شرکت رینک قرار دهد و صندوق احیاء آمادگی برگزاری جلسات مشترک میان سرمایه گذاران ایرانی و سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به فعالیت در این حوزه را دارد .

وی در همین راستا افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی مشترک در زمینه مرمت بناهای تاریخی و انتقال تجربیات میان طرفین، از جمله مواردی است که امیدواریم به زودی عملیاتی شد.

در ادامه این دیدار احمد یوسفی نماینده شرکت رینک فرانسه، گفت: ایران با فضای ایجاد شده در پسابرجام زمینه مساعدی را برای سرمایه گذاری خارجی مهیا کرده است و در این راستا من بسته های سرمایه گذاری در بناهای تاریخی ایران را به بسیاری از سرمایه گذاران بخش خصوصی کشور فرانسه نشان داده ام و این بسته ها مورد استقبال این افراد قرار گرفته است .

یوسفی با اشاره به سوابق این شرکت در انجام پروژه های بزرگ بین المللی، افزود: شرکت «رینک» در زمینه احیاء و مرمت بناهای تاریخی و طراحی داخلی ساختمان های قدیمی دارای تجاربی زیادی است و با توجه به اینکه ایران کشوری وسیع با فرهنگی غنی است و آثار و ابنیه تاریخی زیادی دارد باعث خرسندی ما خواهد بود که بتوانیم در عرصه احیاء بناهای تاریخی و سرمایه گذاری در این ابنیه با ایران همکاری داشته باشیم .

وی با اشاره به سفر قریب الوقوع امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به ایران، افزود: این سفر نشان دهنده اهمیت روابط دوکشور است و به طور قطع پیامدهای مناسبی را برای توسعه همکاری های دو جانبه از جمله همکاری میان فعالان اقتصادی، خواهد داشت.1396/8/14

کلید واژه: