امروز جمعه 1 تير 1397      
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، تصریح کرد:
توسعه فعالیت های اقتصادی و ایجاد اشتغال با احیاء بناهای تاریخی
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، با اشاره به تأثیرات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی احیاء بناهای تاریخی، گفت: این اقدامات با توسعه فعالیت های اقتصادی زمینه ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم را ایجاد می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا،کریم حاجی زاده   در همین راستا افزود: بناهای تاریخی پتانسیل بالایی در توسعه فعالیت های گردشگری دارد و هر کدام از این ابنیه به چرخه احیاء اضافه شود تأثیرات زیادی را در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خواهد داشت.

وی در تشریح تأثیرات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی زنده سازی بناهای تاریخی، خاطر نشان کرد: احیاء بناهای تاریخی به عنوان هویت معماری و مهندسی، مردم را به فعالیت های متولیان امیدوار می کند و با توسعه فعالیت های اقتصادی زمینه ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم را ایجاد می کند.

حاجی زاده، تصریح کرد: برنامه های صندوق احیاء اقدامات موثری در حوزه یاد شده است که در راستای تحقق بخشیدن به وظایف ذاتی آن صورت پذیرفته و هر چه دامنه این فعالیت ها گسترده تر شود، ما شاهد توفیقات بیشتری خواهیم بود.

این عضو جامعه دانشگاهی کشور، یادآور شد: مرمت بناهای تاریخی و ورود آن ها به چرخه بهره برداری مبتنی بر کاربری های مشخص با تکیه بر مشارکت بخش خصوصی به عنوان یک جریان کارآمد در حال توسعه در سراسر کشور است.

وی با اشاره به لزوم تسهیل واگذاری های صندوق احیاء و لزوم بهره مندی از مشوق های سرمایه گذاری در بناهای تاریخی کشور، افزود: سرمایه گذاری در ابنیه یاد شده تابع شرایط خاصی نظیر مدت طولانی است و بنابر این صندوق احیاء باید برای توسعه اقداماتش مزیت های نسبی این حوزه را افزایش دهد.1396/4/26

کلید واژه: