امروز جمعه 1 تير 1397      
«صندوق احیاء بناهای تاریخی» و «انجمن ایرانی همکاری با یونسکو» تفاهمنامه همکاری امضا کردند
صندوق احیاء و بهره ­برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی و انجمن ایرانی همکاری با یونسکو تفاهمنامه همکاری مشترک امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، در این تفاهمنامه که به امضای محمدرضا پوینده مدیر عامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی و محمدرضا مجیدی، مدیرعامل و رییس هیات مدیره انجمن همکاری با یونسکو( IACU ) رسیده است بر مشارکت طرفین برای معرفی توانمندی و تجربیات صندوق احیاء، درسطوح منطقه ای و بین المللی و اطلاع رسانی برای معرفی بسته های سرمایه گذاری و شناسایی و جذب سرمایه گذاران خارجی در زمینه مشارکت و سرمایه گذاری احیاء و بهره برداری بناهای تاریخی تأکید شده است.

بر اساس این تفاهمنامه طرفین نسبت به برگزاری گردهمایی ها ، سمینارها و تهیه مصادیق ترویجی احیاء اماکن و بافت های تاریخی به منظور معرفی مزیت ها و قابلیت های این حوزه در زمینه گردشگری اقدام خواهند کرد.

با امضای تفاهمنامه یادشده، طرفین نسبت به معرفی و برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی و سخنرانی ها و بازدیدهای علمی و شرکت در نمایشگاهها و سایر امور مرتبط با فعالیت های مشترک خود با صندوق اقدام خواهند کرد.

همکاری های لازم جهت برگزاری کارگاههای آموزشی در زمینه مرمت، احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی و شناسایی اماکن تاریخی و فرهنگی واجد ارزش راهبری و هدایت به سمت تعیین کاربری متناسب با هدف جذب سرمایه گذار خارجی برای احیاء و بهره برداری با بهره گیری از قابلیت های قانونی متقابل نیز از جمله موارد مطروحه در این تفاهمنامه است.


 


1396/4/19

کلید واژه: