امروز يکشنبه 6 خرداد 1397      
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد:
افزایش سرمایه گذاری در بناهای تاریخی در قالب حمایت بیشتر از بخش خصوصی امکانپذیر است
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ، افزایش سرمایه گذاری در بناهای تاریخی در قالب حمایت بیشتر از بخش خصوصی امکانپذیر است، گفت: افراد بسیاری هستند که حاضرند در صورت تسهیل شرایط و وجود امنیت سرمایه گذاری در حوزه احیاء بناهای تاریخی، حضور یابند از این شرایط منحصر به فرد استفاده کنند.

سید حسن حسینی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی صابتا، افزود: فعالیت های صندوق احیاء اقدام مناسبی است که توسط قانونگذار تصویب شده و اگر بخواهیم در زمینه گردشگری و توسعه زیر ساخت های آن که خط مقدم اقتصاد مقاومتی است حرکت کنیم باید به این حوزه توجه جدی داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه احیاء ابنیه تاریخی برجای مانده از گذشتگان، می تواند زمینه ساز اتفاقات مهمی در حوزه فرهنگ و اقتصاد باشد، ادامه داد: ما با صرف هزینه مشخص می توانیم ابنیه تاریخیمان را مجدد احیاء کنیم و این ثروت های برجای مانده از گذشتگان را در راستای اقتصاد پویا قرار دهیم.

حسینی، افزود: از زمانی که واگذاری های صندوق احیاء انجام شده در قالب سرمایه گذاری بخش خصوصی توانسته ایم ابنیه تاریخی را از فرسودگی و تخریب نجات دهیم و با جذب منابع به این سو، گردشگران خارجی را جذب کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: امیدواریم دولت تمام توانش را برای حمایت از مشارکت بخش خصوصی در احیاء بناهای تاریخی به کار بندد چرا که افراد بسیاری هستند که حاضرند در صورت تسهیل شرایط و وجود امنیت سرمایه گذاری، در این حوزه حضور پیدا کنند.1396/3/9

کلید واژه: