امروز يکشنبه 6 خرداد 1397      
در دیدار مدیرعامل صندوق احیاء با استاندار و مدیرکل میراث فرهنگی مازندران مطرح شد
استاندار مازندران: برای واگذاری و احیاء 12 بنای تاریخی آمادگی هر گونه مساعدت را داریم
مدیرعامل صندوق احیاء در سفر به استان مازندران در دیداری سه جانبه با حضور مدیرکل میراث فرهنگی و استاندار این استان به بررسی وضعیت احیاء بناهای تاریخی پرداخت. در این دیدار دبیع فلاح جلودار، استاندار مازندران بر همکاری با صندوق احیاء برای واگذاری 12 بنای تاریخی این استان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق احیاء (صابتا) در این دیدار استاندار مازندران گفت: دولت واقعا منابع کای را برای نگهداری بناهای تاریخی ندارد و این یک موضوع کاملا هویدا و مشخص است.

ربیع فلاح جلودار افزود: ما به عنوان استانداری مازندران برای واگذاری و احیاء 12 بنای تاریخی که در اختیار شما است، آمادگی هر گونه مساعدت و همکاری را دارد.

این مقام دولتی ادامه داد: همچنین می توانیم با اوقاف یا نهادهای دیگر نیز برای واگذاری بناهای تاریخی که تحت تملک دارند مذاکراتی را داشته باشیم تا تکلیف این بناها نیز مشخص شود و زمینه جذب سرمایه گذاری در آنها فراهم گردد.

وی توضیح داد: من اولین بار است که می شنوم که مجموعه ای مانند صندوق احیاء با ماموریت تخصصی برای واگذاری بناهای تاریخی در کشور وجود دارد و با آشنایی که پیدا کردم معتقدم باید حوزه فعالیت و ماموریت این صندوق در کشور تبلیغ شود.

ربیع فلاح جلودار در پایان تاکید کرد: هر کجا نیاز به ورود استانداری و کمک ما بود، آمادگی داریم که در کنار صندوق احیاء قرار بگیریم تا بناهای تاریخی استان با واگذاری به سرمایه گذاران از بلاتکلیفی خارج شوند و روند تخریب و فرسایش آنها پایان بگیرد.


1395/11/12

کلید واژه:صابتا، صندوق احیاء، استاندار، مازندران، فلاح