امروز يکشنبه 6 خرداد 1397      
عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری
یکی از مهمترین ظرفیت هایی که باعث توسعه گردشگری می شوند بناهای تاریخی هستند
عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری گفت: یکی از مهمترین این ظرفیت ها که باعث توسعه گردشگری می شوند بناهای تاریخی هستند که به نظر می رسد به اندازه کافی هم برای مرمت، احیاء و بهره برداری از آنها در جامعه ظرفیت فرهنگی و اقتصادی وجود دارد.

شهاب‌الدین بیمقدار در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی صندوق احیاء (صابتا) گفت: صنعت گردشگری ایران هر چند ظرفیت بسیار بالایی در دنیا دارد اما واقعیت این است که رتبه ما در کسب و کار و درآمدزایی گردشگری نسبت قابل قبول و منطقی با این ظرفیت ها ندارد.

نماینده تبریز افزود: در یک سال اخیر رشد این صنعت مثبت و سازنده بوده اما برای رسیدن به جایگاهی که لایق کشورمان است باید سرعت این رشد به مراتب بیشتر از این افزایش یابد و از همین رو واجب است تا تمام ظرفیت های گردشگری ما در این بخش به کار گرفته شوند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین این ظرفیت ها که باعث توسعه گردشگری می شوند بناهای تاریخی هستند که به نظر می رسد به اندازه کافی هم برای مرمت، احیاء و بهره برداری از آنها در جامعه ظرفیت فرهنگی و اقتصادی وجود دارد.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری تاکید کرد: برای توسعه صنعت گردشگری حتما احیاء بناهای تاریخی با حداکثر ظرفیت موجود در حوزه سرمایه گذاری کشور واجب و لازم است و با توجه به رقابتی که بر سر فعالیت های اقتصادی در منطقه هستند و همینطور فرصتی که برای صنعت گردشگری ایجاد شده نباید در این زمینه تعلل کرد.


1395/11/12

کلید واژه:صابتا، صندو ق احیاء ، نماینده، تبریز، بیمقدار